PEELINGI MEDYCZNE

Głównym zadaniem medycznych peelingów jest odbudowa skóry właściwej i przywrócenie jej dawnej świetności. Peelingi medyczne wchodząc do skóry właściwej pozostają tam na ok. 3 tygodnie, powodując biorewitalizację, pobudzenie produkcji kolagenu i elastyny. W zależności od rodzaju kwasów  może on niwelować skutki starzenia się, działać przeciwzapalnie, poprawiać odcień skóry oraz wyrównywać koloryt, głęboko oczyszczać skórę i leczyć trądzik.
Lekarze z kliniki Medycyny Estetycznej Dr Ertuganow dobiorą zabieg odpowiedni dla Twojej skóry.

Cena zabiegu: 350 zł

Kiedy zrobić Yellow Peel ? Drobne zmarszczki i wiotkość skóry, fotostarzenie. Zmarszczki i wiotka skóra wokół oczu. Przebarwienia na twarzy i dłoniach. Blizny i pozostałości po trądziku. Łojotokowe zaburzenia skóry. To jeden z najbardziej znanych i lubianych peelingów medycznych. Jego główne zalety to wysoka skuteczność i znikoma agresywność. Yellow Peel ujędrnia, likwiduje przebarwienia, poprawia ukrwienie i przemianę materii. Działa również jako ujędrniający zabieg przeciwzmarszczkowy oraz peeling oczyszczający i rozświetlający skórę. W pierwszej fazie peelingu działają kwas glikolowy i salicylowy - przechodząc przez naskórek do skóry właściwej wywołują złuszczanie, odnowę naskórka i rozświetlenie. W drugiej fazie kwas retinowy i witamina C działają stymulująco - pobudzają produkcję kolagenu, elastyny i glikozamin, dzięki czemu skóra nabiera jędrności. Trzy inne składniki: kwas fitowy, kojowy i azelainowy usuwają istniejące przebarwienia i zapobiegają powstawaniu nowych oraz zapobiegają transportowi melaniny.
Peeling PRX  został stworzony z myślą o zabiegach odmładzających w okresie wiosenno- letnim. Jest idealnym rozwiązaniem, kiedy pacjent zmaga się z utratą napięcia skóry twarzy i dekoltu, łojotokową i zanieczyszczoną cerą, rozstępami, bliznami potrądzikowymi i zanikowymi, przebarwieniami skóry. Peeling PRX-T33 jest również doskonałym zabiegiem wspomagającym stosowanym z innymi procedurami medycznymi – jego głębokie działanie doskonale przygotowuje skórę do bardziej zaawansowanych zabiegów medycyny estetycznej. Zabieg pozwala przywrócić skórze dawną jędrność i elastyczność, a dzięki właściwościom odmładzającym i rewitalizującym, likwiduje także zmarszczki i nawilża skórę. Niewątpliwą zaletą peelingu jest fakt, że pozwala on pozbyć się również przebarwień, rozświetlić cerę i oczyścić pory. Peeling jest szczególnie polecany osobom posiadającym blizny, w szczególności zanikowe, ponieważ nawadnia on komórki i powoduje wyrównanie linii skóry. W celu osiągnięcia najlepszych efektów rekomendujemy łączenie peelingu z innymi zabiegami estetycznymi. Efekt synergii sprawia, że osiągane są dużo lepsze rezultaty, niż w przypadku stosowania procedur osobno. Kilka procedur wykonanych podczas jednej wizyty, pozwala działać na różne poziomy skóry w sposób kompleksowy  osiągać spektakularne efekty. Zabieg peelingu PRX daje najlepsze rezultaty, kiedy jest stosowany w cyklu 5 zabiegów wykonywanych w tygodniowych odstępach. Jednak nawet po pojedynczym zabiegu efekty działania peelingu na skórę są zauważalne gołym okiem.
Peeling na bazie kwasu migdałowego. Kwas migdałowy to alfa-hydroksykwas otrzymany poprzez hydrolizę wyciągu z gorzkich migdałów. Peeling migdałowy działa na skórę łagodnie i bez efektów ubocznych. Posiada silne działanie rewitalizujące, a także działanie bakteriobójcze i rozjaśniające. Jest doskonały na każdą porę roku bez ograniczenia fototypu. Nie zawiera substancji fotouczulających, dzięki czemu nie powoduje powstawania przebarwień pozabiegowych. Peeling kwasem migdałowym daje efekt widocznej poprawy płytkich zmarszczek u pacjentów, rozjaśnienia nieregularnych przebarwień powierzchniowych oraz przebarwień pozapalnych, redukcji melazmy, a ze względu na bakteriobójcze właściwości kwasu migdałowego możliwa jest znaczna poprawa stanu skóry z trądzikiem pospolitym z obecnością zaskórników i krost zapalnych. Zabieg jest bezbolesny i daje natychmiastowy efekt świetlistości, napięcia i oczyszczenia skóry. Peeling nie wyłącza pacjenta z życia codziennego.
Formuła profesjonalnego peelingu wskazana w przypadku blizn potrądzikowych, trądziku w fazie aktywnej i we wszystkich przypadkach, gdy konieczne jest spowodowanie eksfoliacji skóry oraz wykorzystanie substancji o silnym działaniu wygładzającym. Peeling oddziaływuje na skórę nie powodując żadnego lub minimalne pieczenie i zaczerwienienie. Powoduje stopniową eksfoliację o różnej intensywności w zależności od zastosowanego protokołu. Peeling jest szczególnie wskazany w przypadku skóry wrażliwej nietolerującej agresywnych zabiegów.
Peeling zalecany osobom potrzebującym ujędrnienia skóry. Dodatkowo działa na dyschromie skórne, przebarwienia pozapalne, piegi, kontrolowanie skóry łojotokowej i trądzikowej – przy skórze delikatnej,  fotostarzenie.
Kwas trichlorooctowy, w skrócie TCA, jest pochodną kwasu octowego, bardzo dobrze rozpuszczalnego w wodzie. Przed użyciem tego kwasu lekarz dobiera odpowiednie stężenie które w zależności od pożądanej głębokości penetracji i złuszczania waha się w granicach 20-35%. Stężenie kwasu TCA dobierane przez lekarza ma na celu na tyle intensywne złuszczenie zewnętrznej warstwy naskórka aby dotrzeć do skóry właściwej. Podczas zabiegu aplikowanych jest kilka warstw preparatu powoli kontrolując poziom i stopień oparzenia chemicznego którego właśnie celem jest jak najbardziej delikatne ale jednocześnie skuteczne usunięcie naskórka po to aby dotrzeć do skóry właściwej. Działanie to ma na celu przygotowanie i zmuszenie skóry do rekonstrukcji i odnowie kolagenu wbudowywanego w tworzący się po stymulacji nowy naskórek. Ten właśnie efekt zapewnia odnowę, rozjaśnienie, ujędrnienie, wygładzenie niewielkich nierówności i przede wszystkim widoczne odświeżenie poddanemu procedurze obszarowi. Najczęściej peeling oparty na kwasie TCA stosuje się w procedurach obejmujących: twarz, dłonie, dekolt, ramiona i najrzadziej plecy. Dzięki zastosowaniu podczas głębokiego złuszczania naskórka różnego typu przebarwienia, małe kurzajki i brodawki.