DERMAPEN

Dermapen to nowoczesna technologia nakłuwania naskórka i skóry za pomocą pulsujących igieł. Powstałe mikrourazy skóry wykorzystują naturalne zdolności organizmu do fizjologicznej indukcji kolagenu. Zabieg umożliwia wprowadzanie substancji aktywnych w głębsze warstwy skóry. Dermapen pozwala wybrać głębokość wkłuć od 0,5 mm do 2,5 mm.
Zabieg pozwala na zwiększenie stymulacji kolagenu oraz elastyny, a także fibroblastów które są odpowiedzialne za wzrost czynników pochodzenia płytkowego. W efekcie zostaję zwiększoną gęstość i elastyczność skóry.
Podczas jednego zabiegu możliwe jest nakłuwanie na różnych głębokościach w zależności od potrzeb pacjenta. Zabieg wyróżnia wysoka skuteczność spowodowana łatwym przenikaniem substancji czynnych w skórę. Jednocześnie zabieg jest wyjątkowo komfortowy dla pacjenta. Mała inwazyjność zabiegu powoduje szybki powrót pacjenta do codziennych obowiązków.

Po zabiegu, w zależności od użytej ampułki, może wystąpić złuszczanie naskórka, a także zaczerwienienie które ustępuje samoczynnie od 3 do 4 godzin po zabiegu. Na obszarze poddanym zabiegowi mogą wystąpić mikrostrupki oraz miejscowe krwawienie tuż po zabiegu.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg trwa średnio od 30 do 45 minut podczas których wykonywane są specjalne mikronakłucia pobudzające skórę do regeneracji. Zabieg wykonujemy jednorazową głowicą wyposażoną w 12 sterylnych, tytanowych, cienkich mikroigieł. Jednocześnie podczas zabiegu wprowadzamy preparaty o różnych właściwościach dobierane do potrzeb skóry pacjenta (ampułki nawilżające, odżywcze, ujędrniające etc.).

Bezpośrednio po zabiegu może się pojawić uczucie gorąca i lekkie pieczenie. Następnego dnia skóra może być lekko zaróżowiona, napięta, jak po lekkim oparzeniu słonecznym.

Co daje taki zabieg?

  • Spłyca zmarszczki
  • Poprawia jędrność i napięcie skóry
  • Zwęża pory
  • Redukuje blizny potrądzikowe
  • Wyrównanie kolorytu i rozświetlenie skóry

Przeciwwskazania

  • Ciąża i karmienie piersią
  • Miejscowe stany zapalne skóry (aktywna opryszczka, ropne zmiany trądzikowe)
  • Choroby nowotworowe skóry

Cena zabiegu: 300 zł