GINEKOMASTIA

Ginekomastia

Powiększone sutka zauważalne już u chłopców czy później u Panów stanowią niestety dość wstydliwy problem. Spowodowane jest to przerostem gruczołu piersiowego, który jest widoczny na pierwszy rzut oka. Jest to choroba, która może pojawić się w każdym wieku mężczyzny i ujawnić się na różnych etapach życia. Przerost gruczołu piersiowego może dotyczyć zarówno obu jak również tylko jednej piersi Pacjenta. Jego genezy bywają bardzo złożone nadmienić jednak należy że zawsze przerost ten jest związany ze zwiększoną ilością estrogenu u Pacjenta a stan taki może zostać wywołany wieloma czynnikami od niegroźnych chorób do powikłań po lekowych.

Po wykluczeniu podłoża nowotworowego przerostu a także po podejmowanych próbach nieskutecznej terapii farmakologicznej oferujemy naszym Pacjentom chirurgiczne usunięcie nadmiaru gruczołu.

Zabieg w klinice Medycyny Estetycznej Dr Ertuganowa wykonuje się w znieczuleniu miejscowym i sedacji także Pacjent już  po kilku godzinach po zabiegu pacjent może wrócić do domu.