LASEROWY LIFTING

Tzw. resurfacing polega na częściowym uszkodzeniu i jednoczesnej stymulacji naskórka do intensywnej produkcji kolagenu. Nowoczesny laser CO2 wykorzystywany do zabiegu bazuje na technologii tworzenia frakcji na skórze (mikroskopijnych uszkodzeń otoczonych zdrową tkanką, która zaczyna się szybko odbudowywać). Procedura nie jest bolesna i nie wymaga długiej rekonwalescencji – pacjent potrzebuje kilku dni, by zanikł obrzęk i lekkie zaczerwienienie twarzy. Później skóra odmładza się, nabiera sprężystości i świeżego wyglądu.

Działanie lasera frakcyjnego polega na wytworzeniu w skórze siatki nakłuć (mikrouszkodzeń, inaczej frakcji – stąd nazwa wykorzystywanych podczas liftingu laserów). Procedura inicjuje stan zapalny, uszkadzając częściowo skórę i stymulując ją w ten sposób do odbudowy. Z tego powodu zabieg z zastosowaniem lasera określa się jako resurfacing.

Zaczerwienienie utrzymuje się około 5-7 dni. Celem liftingu jest odnowa naskórka i stymulacja produkcji kolagenu. Proces regeneracji skóry rozpoczyna się natychmiast po zabiegu i trwa kilka dni. Towarzyszy mu złuszczanie i zbrązowienie, skóry utrzymujące się przez okres od 3 do 14 dni. Aby efekt procedury był jak najlepszy, należy w tym czasie odpowiednio pielęgnować skórę, nawilżając ją łagodnymi preparatami. Przez minimum miesiąc nie wolno się opalać.

Zmiany widać już po pierwszym laserowym zabiegu – skóra staje się bardziej napięta, gładka i miękka. Zanikają plamki starcze, przebarwienia i drobne zmarszczki w okolicach oczu. Laser likwiduje także posłoneczne zmiany pigmentowe.

Celem uzyskania najlepszego efektu, zaleca się wykonanie serii 3-5 zabiegów, przeprowadzanych w odstępie 3-4 tygodni. Optymalny efekt można zauważyć po 2-3 miesiącach od ostatniego seansu.