LASEROWY LIFTING

Tak zwany resurfacing, który  polega na częściowym uszkodzeniu i jednoczesnej stymulacji naskórka do intensywnej produkcji kolagenu. Nowoczesny laser CO2 wykorzystywany do zabiegu w klinice Medycyny Estetycznej Dr Ertuganow bazuje na technologii tworzenia frakcji na skórze (mikroskopijnych uszkodzeń otoczonych zdrową tkanką, która zaczyna się szybko odbudowywać). Procedura nie jest bolesna i nie wymaga długiej rekonwalescencji – pacjent potrzebuje kilku dni, by zanikł obrzęk i lekkie zaczerwienienie twarzy. Później skóra odmładza się, nabiera sprężystości i świeżego wyglądu.

Działanie lasera frakcyjnego polega na wytworzeniu w skórze siatki nakłuć (mikrouszkodzeń, inaczej frakcji – stąd nazwa wykorzystywanych podczas liftingu laserów). Procedura inicjuje stan zapalny, uszkadzając częściowo skórę i stymulując ją w ten sposób do odbudowy. Z tego powodu zabieg z zastosowaniem lasera określa się jako resurfacing.

Zaczerwienienie utrzymuje się około 5-7 dni. Celem liftingu jest odnowa naskórka i stymulacja produkcji kolagenu. Proces regeneracji skóry rozpoczyna się natychmiast po zabiegu i trwa kilka dni. Towarzyszy mu złuszczanie i zbrązowienie, skóry utrzymujące się przez okres od 3 do 14 dni. Aby efekt procedury był jak najlepszy, należy w tym czasie odpowiednio pielęgnować skórę, nawilżając ją łagodnymi preparatami. Przez minimum miesiąc nie wolno się opalać.

Zmiany widać już po pierwszym laserowym zabiegu – skóra staje się bardziej napięta, gładka i miękka. Zanikają plamki starcze, przebarwienia i drobne zmarszczki w okolicach oczu. Laser likwiduje także posłoneczne zmiany pigmentowe.

Celem uzyskania najlepszego efektu, zaleca się wykonanie serii 3-5 zabiegów, przeprowadzanych w odstępie 3-4 tygodni. Optymalny efekt można zauważyć po 2-3 miesiącach od ostatniego seansu.

Cena zabiegu: od 350 zł