LIPOTRANSFER

lipotransfer

Przeszczep tkanki tłuszczowej (Lipotransfer). Tkanka tłuszczowa jest naturalnym i bezpiecznym wypełniaczem. Przeszczep własnej tkanki tłuszczowej wykonywany w klinice Medycyny Estetycznej Dr Ertuganow, stosuje się celem wypełnienia głębszych zmarszczek, ubytków tkanek miękkich twarzy i innych okolic ciała.

Zabieg przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym. Polega on na pobieraniu przy pomocy specjalnych kaniul własnej tkanki tłuszczowej z takich okolic ciała jak brzuch, biodra, pośladki czy kolana. Następnie po odwirowaniu, uzyskując najlepszy jakościowo tłuszcz, wszczepia się go w okolice zagłębień i zmarszczek twarzy.

Przeszczep tkanki tłuszczowej daje naturalny efekt wypełnienia obszaru poddanego zabiegowi, nie pozostawiając przy tym blizn. Około 70% przeszczepionej tkanki tłuszczowej ulega wygojeniu dając trwały efekt wypełnienia. Przez kilka dni po zabiegu zauważalny jest obrzęk okolic operowanych oraz widoczne są drobne siniaki. Okres rekonwalescencji to około 7-14 dni. Czas zabiegu ok. 60-90 min.

Kwas hialuronowy jest naturalnym składnikiem tkanek człowieka, odpowiedzialnym za magazynowanie w nich wody. Po zabiegu, jak po każdej iniekcji igłą, może się pojawić obrzęk i drobne zasinienia, które ustępują po kilku dniach.

Cena zabiegu: 3000 zł