OTOPLASTYKA

plastyka uszu

Korekcja odstających uszu (Otoplastyka). Korekcja małżowin usznych wykonywana jest najczęściej w przypadkach uszu odstających zarówno u dzieci jak i dorosłych. W naszej klinice korekcja uszu przeprowadzana jest ambulatoryjnie w procedurze jednodniowej. W przypadku dzieci jak i osób dorosłych, stosujemy znieczulenie miejscowe z możliwością podania leków sedatywnych bezpośrednio przed zabiegiem.

Zabieg korekcji odstających uszu wykonywany w klinice Medycyny Estetycznej Dr Ertuganow, polega na modelowaniu chrząstki małżowiny z dojścia na tylnej powierzchni ucha. W większości przypadków korekcja uszu pozostawia niewielką bliznę na tylnej powierzchni ucha, która z czasem staje się niewidoczna przy odpowiedniej pielęgnacji skóry.

Zalecenia po zabiegu

Bezpośrednio po zabiegu pacjent pozostaje w Klinice na kilka godzin celem obserwacji. Na uszy zakładany jest opatrunek z maścią antybiotykową, natomiast głowa zostaje owinięta bandażem elastycznym aby zapewnić korzystniejsze ukształtowanie małżowin usznych I ich gojenie. Zalecana jest także antybiotykoterapia doustna. Podczas kontroli zdejmowany jest opatrunek i usuwane szwy. Zarówno dzieci jak I dorośli najczęściej wracają do codziennego funkcjonowania po 7-10 dniach. Czas zabiegu ok. 90 min.

Cena zabiegu: 5000 zł